2021-04-25 20:30  -  Bucovia Bukowa

Pierwsza drużyna przegrywa z Piastem Stopnica 2:3.

W dniu dzisiejszym nasza pierwsza drużyna, w ramach XXII kolejki klasy okręgowej, podejmowała na własnym stadionie Piasta Stopnicę. Był to pierwszy mecz w tej rundzie na naszym stadionie i pierwszy pod wodzą nowego szkoleniowca - Jana Luzara. Punktualnie o 17:00 arbiter główny, Damian Gawęcki, rozpoczął spotkanie. Nasi zawodnicy od samego początku przeszli do wysokiego pressingu. W 10. minucie meczu, po błędzie naszych przeciwników w obronie, Łukasz Bąk przejął piłkę i ruszył na bramkę, chwilę po tym został sfaulowany przez bramkarza Piasta, który został ukarany żółtą kartką. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Michał Bąk. Po upływie czterech minut strzał na bramkę, po samodzielnym rajdzie przez połowę rywala, oddał Mateusz Wsułek, uderzenie zostało odbite przez bramkarza, ale sytuację te wykorzystał Łukasz Bąk zdobywając bramkę na 2:0. Do końca pierwszej połowy obie drużyny miały swoje sytuacje, ale żadna nie zakończyła się golem. Na początku drugiej części spotkania bramkarz ekipy ze Stopnicy obronił perfekcyjny strzał Michała Bąka z rzutu wolnego i ostatecznie piłka odbiła się od słupka. W dalszej części spotkania przeciwnicy wykorzystywali nasze błędy w obronie i środku pola, co przełożyło się na trzy bramki zdobyte w kolejno: 59, 73 i 81 minucie meczu. W Bukowie nie zostają żadne punkty, co pozostawia duży niedosyt.

Kolejne spotkanie nasza pierwsza drużyna rozegra 1 maja o godzinie 11:00 w Zbigniewicach z tamtejszym Zrywem. Liczymy na powtórkę z rundy jesiennej, w której na własnym terenie zwyciężyliśmy 6:0.

źródło: informacja własna