2021-05-28 10:04  -  Bucovia Bukowa

Drużyna Tatara rozegra kolejne derby powiatu!

Rezerwy po niezłym meczu wyjazdowym z liderem tabeli podejmą drużynę GKS Kluczewsko. Już drugie w tej rundzie derby powiatu włoszczowskiego odbędą się 30 maja o godzinie 11:00 na naszym stadionie w Bukowie.

Gminna drużyna z Kluczewska wciąż walczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zawodnicy Dariusza Dąbrowskiego po rozegraniu dwunastu spotkań z 23 punktami na koncie zajmują obecnie 3. pozycję w tabeli. Podczas ubiegłej kolejki nasi najbliżsi przeciwnicy pauzowali, dlatego ich ostatnie spotkanie odbyło się 16 maja. Wówczas na własnym stadionie w starciu z liderem nie wywalczyli punktów, ulegając Partyzantowi Wodzisław 0:1. Przerwali tym samym passę pięciu zwycięstw z rzędu.

Nasze rezerwy w ostatnim meczu zdołały zdobyć bramkę w Wodzisławiu, a przez kilkanaście minut prowadziły nawet z obecnym liderem tabeli. Mecz niestety zakończył się naszą porażką 4:1. Zawodnicy Tomasza Tatara nie zdobyli punktów już od ośmiu ligowych spotkań. Przekłada się to na sytuację w tabeli, w której zajmujemy ostatnie miejsce z dorobkiem 8 punktów. Jesienią na stadionie w Kluczewsku przegraliśmy naszymi niedzielnymi rywalami 2:1. W tamtym spotkaniu jedyna bramka dla naszej drużyny padła po samobójczym trafieniu zawodnika z Kluczewska. W niedzielę o punkty na pewno nie będzie łatwo, natomiast nasi zawodnicy nie zamierzają oddać ich bez walki.