2021-06-02 14:44  -  Bucovia Bukowa

Bucovia podejmie lidera tabeli!

Bucovia podejmie lidera tabeli!

W ostatnim meczu na stadionie w Brodach nasza drużyna pokonała tamtejszą Kamienną i opuściła tym samym strefę spadkową. Po nieudanej serii przegranych meczów wracamy na zwycięską ścieżkę i nie zamierzamy odpuszczać. W dniu jutrzejszym na naszym stadionie powalczymy o punkty z liderem tabeli - Klimontowianką Klimontów. 

Dla drużyny Łukasza Szymańskiego awans do IV ligi wydaje się już tylko kwestią czasu. Rozpędzeni zawodnicy z Klimontowa do tej pory przegrali dwa spotkania i jedno zakończyli remisem, w reszcie zdobywali komplet punktów. Z 64 punktami na koncie nasi najbliżsi przeciwnicy zachowują 11 punktową przewagę nad drugą Spartą Kazimierza Wielka. Klimontowianka w swoich szeregach posiada bramkostrzelnego Jacka Rożka - aktualnego lidera klasyfikacji strzelców klasy okręgowej. W ostatnim spotkaniu Klimontów na własnym terenie rozbił drużynę z Pacanowa aż 8:1. Warto dodać, że w zimowym okienku do Klimontowianki po ponad dwudziestu latach wrócił Jarosław Piątkowski - niegdyś zawodnik m. in. Korony Kielce, Zagłębia Sosnowiec, Resovii Rzeszów, a w ostatnich latach reprezentant Wisły Sandomierz.

W ostatnim meczu nasi zawodnicy pokonali Kamienną Brody 2:4 po niesamowicie emocjonującym spotkaniu. Fakt, iż odrobiliśmy dwubramkową stratę i zdominowaliśmy drugą połowę meczu bardzo podbudował naszą ekipę. Wyszliśmy ze strefy spadkowej i obecnie z dorobkiem 28 punktów zajmujemy 11. lokatę w tabeli. Starcie z liderem na pewno nie będzie łatwe, ale nie zamierzamy składać broni. W rundzie jesiennej na stadionie w Klimontowie pokazaliśmy się z dobrej strony, co potwierdzili sami przeciwnicy w wywiadach pomeczowych. Przegraliśmy wówczas 4:1, natomiast nie byliśmy w tamtym spotkaniu bez argumentów i potrafiliśmy zagrozić rywalom. Jedyną bramkę dla naszej ekipy w tamtym meczu zdobył Michał Bąk.

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

Czwartkowe starcie z Klimontowem będzie relacjonowany na naszym Instagramie w formie InstaStory.

Na widowisko w Bukowie zapraszamy wszystkich kibiców! Przypominamy, że na trybunach może zostać zajęte co drugie miejsce (50% pojemności stadionu).

źródło: szpnkielce.pl, informacja własna