2021-06-13 15:33  -  Bucovia Bukowa

Cenne zwycięstwo w Kielcach!

Drużyna Jana Luzara wciąż walczy o utrzymanie w klasie okręgowej. Wczorajszy mecz z Orlętami Kielce musieliśmy wygrać, aby pozostać w walce o pozostanie na obecnym szczeblu rozgrywkowym. Mecz na stadionie przy ulicy Warszawskiej w Kielcach rozpoczął się punktualnie o godzinie 16:00. Przez pierwszą połowę gra toczyła się spokojnie, z lekką przewagą rywali. Nasza drużyna, podobnie jak i przeciwnicy, miała swoje sytuacje, ale piłka zatrzymywała się głównie na linii obrony lub w rękach golkipera. W 25. minucie spotkania świetne podanie od Pawła Doroszki dostał Mateusz Wsułek, którego strzał w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz przeciwników, po dobitce Michała Bąka ponownie interweniował golkiper. Drugą dobitkę na pustą bramkę bramkę wybił na rzut rożny obrońca kieleckiej drużyny. W 34. minucie meczu po zamieszaniu przed naszą bramką Orlęta zdobyły bramkę i ustaliły wynik pierwszej połowy na 1:0. W 46. minucie spotkania Bała został zmieniony przez, debiutującego w pierwszym zespole, Słabisza, a Doroszkę zastąpił Łukasz Bąk. Druga część meczu wyglądała podobnie. Obie drużyny nie potrafiły wykorzystać bardzo dobrych sytuacji bramkowych. W 82. minucie meczu Radosław Wilk umieścił futbolówkę w bramce. Nasi zawodnicy odzyskali nadzieję na zwycięstwo i ruszyli do wysokiej ofensywy. Już cztery minuty później Łukasz Bąk z okolic 16 metra oddał strzał na bramkę i zdobył zwycięską bramkę. Mecz zrobił się bardzo zacięty, gdyż Kielczanie do końca walczyli o wyrównanie. Dobra postawa w defensywie pozwoliła nam utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, w których oba mecze rozegramy na naszym stadionie. Zawodników Jana Luzara czekają jeszcze starcia z Piaskowianką Piaski oraz Zorzą Tempo Pacanów. Bucovia musi wygrać te dwa spotkania i liczyć na gorsze wyniki innych ekip z dołu tabeli - wtedy nasza szansa na utrzymanie jest na prawdę duża. Do końca nie jesteśmy też pewni ile drużyn spadnie z klasy okręgowej, gdyż grająca w trzeciej lidze Korona II Kielce nadal ma szansę na utrzymanie i wszystko wyjaśni się 20 czerwca o godzinie 17:30 - wtedy odbędzie się ostatnia kolejka III ligii gr. IV w tym sezonie.

Skład naszej drużyny: Mierzwa, Stefańczyk, Jędrzejak, Niechciał, Saladra, Krzysztofik, R. Wilk, Wsułek, Doroszko (46. Ł. Bąk), Bała (46. Słabisz), M. Bąk

Następne spotkanie nasza pierwsza drużyna rozegra za tydzień w niedzielę o godzinie 17:00. Na naszym stadionie będziemy podejmować Piaskowiankę Piaski.

źródło: informacja własna