2021-08-16 16:25  -  Bucovia Bukowa

Zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu!

Wczoraj na naszym stadionie zainaugurowaliśmy nowy sezon klasy okręgowej. Na trybunach pojawiło się około 300 kibiców. Punktualnie o godzinie 17:00 arbiter główny - Andrzej Śliwa - rozpoczął starcie pomiędzy naszą drużyną a Naprzodem Jędrzejów. Pierwsze kilkadziesiąt minut spotkania zdecydowanie nie należało do najciekawszych. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie klarownej sytuacji. W 30. minucie spotkania wypracowaliśmy sobie idealną sytuację do otwarcia wyniku. Kamil Cygan minął bramkarza i oddał strzał, który ostatecznie sparował jeden z zawodników Jędzejowa na rzut rożny. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie na boisku z minuty na minutę robiło się coraz goręcej. W 54. minucie prawą stroną boiska ruszył Paweł Bąk, dograł piłkę do Łukasza Bąka, który pewnym strzałem pokonał golkipera Naprzodu. Bliźniaczą sytuację mieliśmy kwadrans później kiedy to Łukasz Bąk wrzucił piłkę w pole karne, a Radosław Wilk podwyższył prowadzenie na 2:0. W 83. minucie starcia po naszym błędzie w defensywie goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Do końca meczu było bardzo nerwowo, ale udało nam się utrzymać prowadzenie i wywalczyć komplet punktów. Podczas wczorajszego meczu zobaczyliśmy kilku nowych zawodników w naszych barwach - 90 minut rozegrał Bartłomiej Trybek, Mateusz Stefański oraz Michał Łyczek, w 70. minucie pojawił się także Rafał Bonek. W kadrze meczowej z powodu kontuzji nie znalazł się Michał Bąk, Aleksander Jędrzejak oraz Konrad Stefańczyk. Po pierwszej kolejce zajmujemy 5. lokatę w tabeli.

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

Kolejny mecz zawodnicy Jana Luzara rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Stopnicy z tamtejszym Piastem.

źródło: informacja własna