WICHER Miedziana Góra

2

:

1

90' WICHER Miedziana Góra Michał Sobczyk
80' Bucovia Bukowa Paweł Bąk
45' WICHER Miedziana Góra Adrian Niewczas
31' Bucovia Bukowa Paweł Bąk

Po pierwszej porażce w sezonie czekał nas domowy mecz z osłabionym Wichrem Miedziana Góra. Przy ulicy Sportowej o 16:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie zaczęło się spokojnie z lekką przewagą przyjezdnych. W 20. minucie spotkania bramkarz z Miedzianej Góry rozciął sobie podbródek, co spowodowało 10-minutową  przerwę w meczu. Golkiper gości pokazał wielką chęć do gry i za wszelką cenę chciał wrócić na boisko. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej Jakub Markowicz pozostał w bramce Wichra. Po wznowieniu spotkania stwarzaliśmy sobie wiele groźnych sytuacji. W 31. minucie Paweł Bąk z ostrego kąta zdołał umieścić piłkę w siatce i dał prowadzenie naszej ekipie. Po zdobyciu bramki Wicher ruszył do wysokiego ataku i kilka razy zagroził naszej bramce. Arbiter do pierwszej połowy starcia doliczył ze względu na długą przerwę aż 11 minut. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i do szatni zeszliśmy prowadząc 1:0. Od początku drugiej odsłony pojedynku to Wicher przejął inicjatywę, a my dzielnie broniliśmy się przed utratą bramki. Po około 20 minutach zaczęliśmy dochodzić do groźnych sytuacji. Blisko zdobycia gola był Aleksander Szydłowski, Radosław Bała oraz Kamil Cygan. W 80. minucie niezły strzał oddał Tymoteusz Tatar, a bramkarz gości odbił piłkę, którą przejął Paweł Bąk i ponownie z ostrego kąta podwyższył prowadzenie na 2:0. Wicher do ostatnich minut walczył o kontakt i do takiego doszedł. W 90. minucie Miedziana Góra zdobyła bramkę na 2:1. Chwilę potem do sytuacji sam sam doszedł zawodnik Wichra, ale jego strzał znacznie minął poprzeczkę. Ostatecznie udało się nam utrzymać wynik i zatrzymać komplet punktów w Bukowie.

Po meczu w wywiadzie dla Echo Dnia nasz trener powiedział:

"Mecz szarpany, dużo niedokładności, dużo strat. Może dlatego, że przed meczem popadał deszcz i mokra murawa utrudniała grę. Mieliśmy trochę więcej okazji niż w meczu z Ćmielowem, w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy "setki", a za chwilę nasz bramkarz obronił w sytuacji sam na sam."

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

W następnym ligowym meczu czekają nas wielkie derby powiatu! W sobotę nasi zawodnicy udadzą się do Włoszczowy rozegrać niełatwe spotkanie z tamtejszym Hetmanem. Początek spotkania punktualnie o godzinie 11:00.  Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego klubu!

źródło: informacja własna

2021-09-12 16:00