2021-06-03 22:45  -  Bucovia Bukowa

Przegrywamy zacięty mecz z Klimontowem 0:1.

W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 nasza drużyna mierzyła się na stadionie w Bukowie z liderem klasy okręgowej - Klimontowianką Klimontów. Dla obu drużyn był to ważny mecz: my walczymy o utrzymanie, a nasi rywale mieli za zadanie przypieczętować awans do IV ligi. Mecz na początku był wyrównany. Już w 22. minucie meczu drugą żółtą kartkę obejrzał Konrad Małaczek i od tego czasu Klimontowianka grała w dziesiątkę. Udawało nam się kilkukrotnie podejść pod bramkę rywala, niestety nasze ataki były nieskuteczne. Rywal nie prezentował się najlepiej i w pierwszej części spotkanie nie stworzył sobie groźnych sytuacji. Klimontowianie próbowali pokonać naszego bramkarza głównie strzałami z dystansu. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie spotkania popełnialiśmy więcej błędów. Już na początku przed utratą bramki dwukrotnie ratował nas słupek. Klimontów na prowadzenie wyszedł w 69. minucie za sprawą Jarosława Piątkowskiego. Dalsza część meczu to głównie walka w środku pola i wrzutki w pole karne po faulach. W ostatniej akcji meczu po wrzutce w pole karne rywala bramkarz przeciwników wyszedł w okolice 16. metra, lecz niestety nie udało nam się wykorzystać tej okazji. Tym samym spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:1. Dla Klimontowa wynik ten oznacza awans do czwartej ligi. Nasza ekipa spadła na 12. pozycję w tabeli - do strefy spadkowej.

Podopieczni Jana Luzara w swoim następnym meczu udadzą się do Skalbmierza by powalczyć o punkty z tamtejszą Victorią. Dla obu ekip będzie to bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania. Dzisiejsza gra naszych zawodników wyglądała nieźle, dlatego liczymy na to, że w niedzielę do Bukowy wrócimy z kompletem punktów.

źródło: informacja własna