Historia Klubu

Klub z Bukowej zadebiutował w rozgrywkach ligowych w sezonie 1972/1973, kiedy zajął w klasie C czwartą lokatę. W 1974 po likwidacji klasy C Bucovia znalazła się w klasie B, a wygrywając rywalizację z rezerwami Naprzodu Jędrzejów awansowała wyżej. W kolejnych latach zespół uzyskiwał coraz lepsze wyniki. W 1979 wywalczył promocję do klasy okręgowej. Pomimo zajęcia przez Bucovię pierwszego miejsca, klub nie awansował do czwartej ligi, gdyż została wówczas przeprowadzona reorganizacja rozgrywek.

W swoim pierwszym sezonie występów w IV lidze, do której klub awansował w 1989, Bucovia zajmując trzecie miejsce zapewniła sobie awans do trzeciego szczebla rozgrywek. Zadebiutowała w nim w sezonie 1990/1991, w którym uplasowała się na 13. lokacie. Mając w składzie bramkostrzelnego Jacka Pawlika, przez następne sześć lat Bucovia rywalizowała w trzeciej lidze. Po rundzie jesiennej sezonu 1997/1998 klub, który przechodził kryzys organizacyjny wycofał się z rozgrywek. Odniósł jednak wtedy największy sukces awansując w pucharze Polski do 1/16 finału, gdzie uległ warszawskiej Legii 0:3.

Po regulaminowym przeniesieniu klubu o dwie klasy niżej Bucovia rozpoczęła rozgrywki w klasie okręgowej i występowała w niej do 2007, kiedy to wywalczyła awans do IV ligi świętokrzyskiej. W sezonie 2007/2008 drużynie nie dane było dokończyć rozgrywek. Od początku w klubie z Bukowej były problemy finansowe, ale po zakończeniu rundy jesiennej okazało się że w gminie Krasocin nie było pieniędzy na utrzymanie drużyny seniorów. W rundzie wiosennej Bucovia przegrała wszystkie mecze walkowerem. W kolejnych rozgrywkach klub wystąpił jedynie w pucharze Polski na szczeblu okręgu, docierając do trzeciej rundy, w której został pokonany przez Skałę Tumlin. W sezonie 2009/2010 zespół wywalczył awans do klasy A.

W sezonie 2013/14 Bucovia wróciła do rozgrywek zaczynając zmagania na najniższym stopniu rozgrywkowym czyli Klasie B zajmując 3 miejsce z dorobkiem 28 punktów. W kolejnym sezonie Bucovia w ligowej tabeli zakończyła sezon na 2 miejscu mając tylko 1 punkt mniej od lidera - Dębu Nagłowice. Tym samym kolejny sezon nasz zespól rozpoczął grając w A Klasie gdzie występował do sezonu 2016/17 kiedy to wywalczył awans do klasy okręgowej mając 67 punktów na koncie. Po dwóch latach pobytu w ,,okręgówce" Bucovia zaliczyła spadek do A klasy gdzie z 11 meczy wygrała 10 i tylko jeden przegrała. Po rundzie jesiennej postanowiono o zakończeniu rozgrywek z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju dzięki czemu Bucovia Bukowa wróciła do Okręgówki.

Składki

Moja Płatność