2021-06-10 17:05  -  Bucovia Bukowa

Mecz o wszystko z Orlętami Kielce!

Mecz o wszystko z Orlętami Kielce!

Po bardzo nieudanym spotkaniem ze Skalbmierzem naszą drużynę czeka jeden z najbliższych wyjazdów. Pierwsza drużyna w sobotę wyruszy do Kielc, by o 16:00 rozegrać mecz z tamtejszymi Orlętami. Po ostatniej porażce dla ekipy Jana Luzara liczy się tylko komplet punktów.

Orlęta jeszcze niedawno przechodziły kryzys organizacyjny związany ze zwolnieniem trenera. Zamieszanie w klubie spowodowało bunt zawodników, a skutkiem tego było poddanie dwóch spotkań walkowerem. Kielecka drużyna przed paroma tygodniami wróciła na murawę z przytupem pokonując Pacanów aż 8:0. W ostatnim spotkaniu Orlęta wygrały na wyjeździe z Ćmielowem 0:2. Podopieczni Tomasza Kołodziejczyka, tak jak i nasza drużyna, są beniaminkiem klasy okręgowej. Kielczanie na swoim koncie zgromadzili dotychczas 41 "oczek" co przekłada się na wysokie 6. miejsce w tabeli i pewne utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. Najlepszymi strzelcami drużyny Orląt są Daniel Gładysz i Damian Salwa - oboje strzelili po 9 bramek.

W Skalbmierzu nasi zawodnicy zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań i znacząco pogorszyli swoją sytuację w tabeli. Po meczu w Brodach i niezłym spotkaniu z liderem wydawało się, że Victoria nie będzie większym wyzwaniem dla ekipy Jana Luzara. Niestety nasi rywale dobrze zaprezentowali się na własnym stadionie i pokonali nas aż 4:0. Obecnie Bucovia zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.  Jesienią przy Sportowej w Bukowie zremisowaliśmy z kielecką drużyną 0:0. Dalej pozostajemy w walce o utrzymanie, ale z sobotniego meczu w Kielcach musimy wrócić z kompletem punktów, a nasi rywale z dolnej części tabeli muszą zakończyć swoje spotkania bez zdobyczy punktowej.

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

Sobotnia potyczka w Kielcach będzie relacjonowana na naszym Instagramie w formie InstaStory.

Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion do Kielc przy ulicy Warszawskiej!

źródło: szpnkielce.pl, informacja własna