2021-08-13 23:50  -  Bucovia Bukowa

Pora na inaugurację nowego sezonu!

Po ponad miesięcznym okresie przygotowawczy przyszedł czas na pierwszy ligowy sprawdzian, w którym czeka nas nie łatwe zadanie. Przed własną publicznością zmierzymy się z Naprzodem Jędrzejów - jednym z faworytów do awansu.

Pierwszy skład z Jędrzejowa w XXI wieku jeszcze nigdy nie rozegrała meczu w klasie okręgowej. Nasi pierwsi ligowi rywale w zeszłym sezonie przegrali rozczarowująco mecz z Granatem Skarżysko-Kamienna aż 6:0 i ostatecznie skończyli zmagania w strefie spadkowej. Tym samym po wielu latach występowania w IV i III lidze Naprzód nie zdołał się utrzymać i w niedzielę zainauguruje sezon w klasie okręgowej. Na początku lipca nowym trenerem naszych niedzielnych przeciwników został Łukasz Baliński.

W ostatnim sezonie, dzięki sprzyjającym okolicznościom, utrzymaliśmy się w klasie okręgowej. W przerwie między sezonami nasz klub opuścił utalentowany młodzieżowiec - Mateusz Wsułek, który zasilił szeregi Orlicza Suchedniów. Do drużyny Jana Luzara dołączył: Michał Łyczek, Bartłomiej Trybek, Daniel Kuterasiński, Rafał Bonek, Mateusz Stefański oraz Paweł Dercz. Nasza pierwsza drużyna intensywnie przygotowywała się do zmagań ligowych od połowy lipca. Treningi cechowały się wysoką frekwencją, a rozegrane sparingi na pewno podniosły poziom gry naszej ekipy. Pierwszy mecz sezonu będzie prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych w całej rundzie, ale mamy nadzieję, że praca wykonana w okresie przygotowawczym zaowocuje i przyniesie efekty już teraz.

Niedzielne starcie na stadionie w Bukowie tradycyjnie będzie relacjonowane na naszym Instagramie.

Zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy mecz sezonu! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

źródło: szpnkielce.pl, informacja własna