KS NIDA Oksa

5

:

1

90' Bucovia Bukowa Michał Bąk Kamil Cygan
83' Bucovia Bukowa Kamil Cygan Michał Bąk
79' Bucovia Bukowa Michał Łyczek Kamil Cygan
70' Bucovia Bukowa Przemysław Niechciał
59' Bucovia Bukowa Jakub Krzysztofik Kamil Cygan
54' KS NIDA Oksa Damian Grabowski
41' Bucovia Bukowa Kamil Cygan Paweł Bąk
31' Bucovia Bukowa Aleksander Jędrzejak
10' Bucovia Bukowa Dominik Mierzwa

Po zwycięstwie w Piaskach nadszedł czas na domowe spotkanie z beniaminkiem ligi - Nidą Oksa. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00, a na trybunach po raz kolejny pojawiło się około 150 naszych niezawodnych kibiców. Już w 2. minucie spotkanie nasz bramkarz wygrał pojedynek z bramkostrzelnym Andrzejem Kusajem i sparował strzał rywala na rzut rożny. W dalszej części spotkania, podobnie jak Oksa, nie wykorzystaliśmy wielu dobrych sytuacji do otwarcia wyniku. W 41. minucie spotkania w środku pola piłkę przejął Aleksander Szydłowski i uruchomił na prawym skrzydle Pawła Bąka, który wrzucił piłkę w pole karne. Akcje zakończył Kamil Cygan umieszczając piłkę w siatce. Tym samym zeszliśmy do szatni prowadząc 1:0. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy czerwony kartonik obejrzał Damian Grabowski - piłkarz Nidy, który tuż przed polem karnym sfaulował Kamila Cygana będąc ostatnim obrońcą. W 59. minucie spotkania idealną piłkę do Krzysztofika posłał Cygan, a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem gości podwyższył prowadzenie na 2:0. Dziesięć minut później niefortunnie Przemysław Niechciał trafił do własnej bramki. Oksa wiedziała, że może jeszcze odmienić losy spotkania i ruszyła do wysokiej ofensywy. Kluczowym momentem spotkania była 75. minuta i interwencja Chojneckiego, który popisał się fantastyczną paradą wybijając piłkę z linii bramkowej. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było tym razem. Chwilę później Kamil Cygan dorzucił piłkę Łyczkowi, a ten z ostrego kąta pokonał 18-letniego bramkarza Nidy. W 83. minucie do siatki rywala po raz kolejny trafił nasz napastnik - Kamil Cygan, któremu asystował Michał Bąk. W ostatniej akcji meczu, po zamieszaniu w polu karnym Cygan wycofał do Michała Bąka, a ten ustalił wynik meczu na 5:1.

"Festiwal niewykorzystanych sytuacji z obu stron, do przerwy mogło być 4:4. Dobrze bronili bramkarze, ale zawodnicy również pudłowali w dogodnych pozycjach. Zaczęliśmy strzelać więcej bramek po czerwonej kartce, którą zaraz po przerwie zobaczył piłkarz Nidy. Mecz był otwarty, drużyny się znają, nikt nikogo nie zaskoczył" - powiedział nasz trener w wywiadzie z Echo Dnia.

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

W najbliższą sobotę czeka nas wyjazd do Kielc, gdzie o punkty powalczymy z Orlętami. Początek spotkanie o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Warszawskiej.

źródło: informacja własna

2021-10-10 15:00