Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej!

Bucovia Bukowa

0

:

1

75' Bucovia Bukowa Mateusz Stefański
65' SPARTA Dwikozy Gabriel Kruk
57' SPARTA Dwikozy Wiktor Chorab
55' Bucovia Bukowa Radosław Wilk
37' Bucovia Bukowa Paweł Bąk Michał Łyczek
23' Bucovia Bukowa Przemysław Niechciał

Nasi zawodnicy zakończyli rundę jesienną wyjazdowym spotkaniem do Dwikóz, które są od nas oddalone o ponad 130 kilometrów. Mecz z tamtejszą Spartą rozpoczął się o godzinie 12:00, a poprowadził go arbiter Marcin Kotaś. W pierwszej połowie byliśmy drużyną, która stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji, lecz zabrakło precyzji przy dośrodkowaniach i strzałach. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Michał Łyczek podał piłkę Pawłowi Bąkowi, a ten ruszył lewą stroną boiska. Nasz zawodnik minął rywali i z ostrego kąta, przy rogu pola karnego, pięknym strzałem po długim słupku pokonał bramkarza gości. Tym samym od 37. minuty prowadziliśmy w Dwikozach, a rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie mecz zrobił się bardzo "szarpany" i opierał się na wielu kontratakach. Wielokrotnie byliśmy blisko podwyższenia wyniku, jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki obijając słupki i poprzeczkę rywali. W okolicach 60 minuty nasz młodzieżowiec, Aleksander Szydłowski, zbiegł z piłką do środka pola i z okolic 20 metra oddał świetne podkręcone uderzenie, które na wysokości prawego okienka trafiło w wewnętrzną część słupka i nie zakończyło się golem. Strzału z dystansu próbował też Mateusz Stefański, który z rzutu wolnego, oddalonego 25 metrów od bramki, trafił w poprzeczkę. Dwikozy miały parę sytuacji, jednak świetna postawa naszej linii defensywy jak i bramkarza pozwoliły nam zachować po raz trzeci w tym sezonie czyste konto. Tym samym do Bukowy w świetnych humorach wróciliśmy z kompletem punktów.

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

W najbliższych dniach w naszych mediach społecznościowych ukażą się podsumowanie, statystyki, wywiady itd. Po 15 kolejkach znajdujemy się na 9. pozycji w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

źródło: informacja własna

2021-11-21 12:00