Zła passa przerwana! Wysoka wygrana w Oksie.

Bucovia Bukowa

1

:

5

92' Bucovia Bukowa Michał Bąk
84' KS NIDA Oksa Tomasz Różański
81' KS NIDA Oksa Tomasz Różański
70' KS NIDA Oksa Andrzej Sójka
65' Bucovia Bukowa Maciej Siwek Łukasz Bąk
63' Bucovia Bukowa Michał Bąk Paweł Bąk
45' Bucovia Bukowa Mateusz Stefański
44' Bucovia Bukowa Daniel Latos Paweł Bąk
43' Bucovia Bukowa Łukasz Bąk
34' Bucovia Bukowa Paweł Bąk Łukasz Bąk

W spotkaniu 24. kolejki klasy okręgowej Bucovia mierzyła się w meczu wyjazdowym z Nidą Oksa. Po raz kolejny w tym sezonie mieliśmy duże problemy kadrowe spowodowane kontuzjami, sprawami osobistymi i pauzami za kartki. Tydzień temu w końcówce spotkania czerwoną kartkę dostał Daniel Chojnecki, przez co musiał pauzować we wczorajszym meczu. Wobec kontuzji Mierzwy, między słupkami zobaczyliśmy naszego środkowego obrońcę - Przemysława Niechciała. Sędzia główny Kacper Czerwiński rozpoczął spotkanie o godzinie 17:00. Już w pierwszych minutach było gorąco pod naszą bramką. W sytuacji sam na sam z zawodnikiem Oksy znalazł się Niechciał, który pewnie wybronił strzał rywala. Spotkanie zrobiło się bardzo otwarte, obie drużyny wypracowywały sobie sytuacje bramkowe. W 34. minucie meczu Łukasz Bąk zerwał się obrońcy na prawej stronie, dograł piłkę do Pawła Bąka, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą ruszyliśmy z kontrą. Paweł Bąk odnalazł się w polu karnym i podał do Latosa, który strzałem w długi róg pokonał Ostrowskiego. Podbudowani dwubramkowym prowadzeniem zeszliśmy do szatni. Od początku drugiej połowy widać było większą pewność siebie u naszych zawodników. Graliśmy ofensywnie i próbowaliśmy podwyższyć wynik. Lewą stroną boiska ruszył Siwek, który ostatecznie wywalczył rzut rożny. Paweł Bąk dograł idealną piłkę do Michała Bąka, który z najbliższej odległości, uderzeniem z głowy, pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później Łukasz Bąk podał do Macieja Siwka, który znalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem Nidy. Nasz młodzieżowiec zachował zimną krew i zdobył swojego premierowego gola w pierwszej drużynie. W 84. minucie Oksa zdobyła honorową bramkę. Ostatecznie Michał Bąk w 92. minucie spotkania ustalił wynik spotkania na 1:5 lobując bramkarza Nidy. Po siedmiu porażkach z rzędu wywalczyliśmy komplet punktów i zachowujemy bezpieczną odległość 12 punktów od dwóch miejsc spadkowych.

Kliknij, aby zobaczyć pełną tabelę klasy okręgowej

W najbliższą niedzielę, o godzinie 17:00 na stadionie w Bukowie, będziemy podejmować Orlęta Kielce.

źródło: informacja własna

2022-05-08 17:00