2022-09-28 21:36  -  Bucovia Bukowa

Wygrywamy pierwszy mecz w sezonie!

W ubiegłą sobotę mierzyliśmy się w ramach 7. kolejki klasy okręgowej z Victorią Skalbmierz. Sędzia główny Aleksander Kozieł rozpoczął spotkanie o godzinie 15:00. W pierwszych dwudziestu minutach wyglądaliśmy nieźle i stworzyliśmy sobie kilka akcji bramkowych, jednak to rywale pierwsi wyszli na prowadzenie. Przeciwnik zdecydował się na strzał zza pola karnego i umieścił piłkę w siatce.  Do przerwy Victoria strzeliła nam jeszcze dwie bramki i z bardzo niekorzystnym rezultatem musieliśmy zejść do szatni na przerwę. Zaraz po wznowieniu meczu Radosław Bała strzelił bramkę i dał znać, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Po pięciu minutach było już tylko 2:3, kiedy to po składnej akcji nasz doświadczony snajper dostał piłkę od Bały i pokonał bramkarza przyjezdnych. W 61. minucie dopięliśmy swego i po kolejnej bramce Łukasza Bąka odrobiliśmy starty. Kiedy wszystko układało się po naszej myśli, Skalbmierz niespodziewanie wrócił na prowadzenie. Nie mieliśmy zamiaru składać broni i walczyliśmy do samego końca. Radosław Bała okazał się bohaterem meczu zdobywając dwie bramki w końcówce starcia, kompletując hat-tricka i przypieczętowując pierwsze punkty w sezonie.

Kolejne spotkanie rozegramy w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 na stadionie w Ćmielowie, gdzie o punkty powalczymy z tamtejszym Świtem.

Przebieg spotkania:

19' 0:1
23' 0:2
35' 0:3
48' 1:3 Radosław Bała (asysta Paweł Bąk)
53' 2:3 Łukasz Bąk (asysta Radosław Bała)
61' 3:3 Łukasz Bąk (asysta Łukasz Król)
78' 3:4
83' 4:4 Radosław Bała (asysta Paweł Bąk)
86' 5:4 Radosław Bała (asysta Paweł Bąk)

źródło: szpnkielce.pl, informacja własna